ENG

DISKANT - o nás

História

Hudobné vydavateľstvo Diskant založil v r. 1990 Ctibor Kolínsky, ktorý takmer 20 rokov viedol v hudobnom vydavateľstve Opus oddelenie produkcie. Diskant je vyprofilovaný ako vydavateľstvo vážnej hudby. Vydali sme viac ako 150 titulov, z toho viac ako 135 CD s dielami klasickej hudby v interpretácii popredných slovenských umelcov (Bohdan Warchal, Slovenský komorný orchester, Moyzesovo kvarteto, Ivan Sokol, Jozef Podhoranský, Anna a Quido Hölblingovi, Jozef Zsapka, Vladislav Brunner, Evald Danel, Alexander Jablokov, Juraj Alexander, Alexander Cattarino, Daniela Varínska, Ján Slávik, Radoslav Šašina, Dana Šašinová, Ján Vladimír Michalko, Katarína Turnerová, Marián Turner, Istropolis Quintet, Adriana Antalová, Imrich Szabó, Juraj Bartoš, Eugen Prochác, Štátny komorný orchester Žilina, Juraj Čižmarovič, Rajmund Kákoni, Boris Lenko, Emília Dzemjanová, Eva Šušková, Petra Noskaiová, Daniel Buranovský, Miloš Valent, Ida Černecká, František Pergler, Ivan Gajan, ....).

Zameranie

K prioritám nášho vydavateľstva patrí aj propagácia hudby slovenských skladateľov. Okrem vydávania ich profilových CD a titulov s výlučne slovenskou dramaturgiou, sú diela slovenských skladateľov spolu s dielami svetových autorov súčasťou mnohých CD nášho vydavateľstva.

Interpreti

Jednou z našich hlavných priorít je vydávanie profilových CD mladým slovenským interpretom, ktoré im pomáhajú presadzovať sa na domácej a zahraničnej hudobnej scéne (Bernadeta Šuňavská, Zuzana Ferjenčíková, Ladislav Fančovič, Magdaléna Bajuszová, Matej Arendárik, Branislav Dugovič, Jakub Čižmarovič, Marek Vrábel, Peter Guľas, Mário Sedlár, Martin Krajčo, Bratislavské gitarové kvarteto, Vladimír Ondrejčák, Veronika Lacková-Lovranova, Marcel Štefko, Muchovo kvarteto, Barbora Gálová ...). Mnohí z nich v súčastnosti patria k špičke interpretačného umenia. Vzhľadom k prioritám hudobného vydavateľstva Diskant patria jeho CD k úspešným a vyhľadávaným nielen na domácom, ale aj na zahraničnom trhu.

diskant@diskant.sk | 069 2033 613
www.diskant.sk | © Diskant 2017
Design & code by Tso